• Kontrast strony

W dniu 16 kwietnia uczestniczki z Hufca Pracy w Skomielnej Białej wzięły udział w szkoleniu przygotowującym do prawidłowego, klasycznego strzyżenia męskiego.

Dziewczęta kształcące się w Zakładzie Fryzjerskim Agnes Style prowadzonym przez Panią Agnieszkę Wojdyłę, poznały tajniki przygotowania męskiej fryzury typu bob, ale także krótkiej fryzury damskiej. Uwagi dotyczyły separacji, oddzielenia odpowiedniej grubości pasm włosów oraz prawidłowego kąta, aby nadać fryzurze zamierzony kształt.

Taki trening pozwala stworzyć na włosach pasma pamięci za pomocą których tworzą się figury: trójkąt, kwadrat, koło, które z kolei tworzą fryzurę – mówi Kinga, uczestniczka Hufca, która za 2 miesiące wraz z innymi praktykantami przystąpi do egzaminu czeladniczego.

 

Fot.2

Fot. 1, 2 Uczestniczki podczas szkolenia

 

Fot.3

 

Fot.4

Fot. 3, 4 Uczestniczki podczas treningu

 

Tekst i zdjęcia – Marta Augustyn

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.