• Kontrast strony

W dniu 22 lutego grupa uczestników krakowskiego Hufca Pracy (al. Skrzyneckiego) wybrała się na wiosenne sprzątanie świata do Parku im. Wojciecha Bednarskiego.  

Młodzież z radością odpowiedziała na zaproszenie Rady Dzielnicy do wspólnej inicjatywy, która miała na celu wysprzątanie części jednego z krakowskich parków. Uczestnicy zostali wyposażeni w worki oraz ochronne rękawiczki i z wielkim zaangażowaniem wzięli się za zbieranie pozostawionych przez innych śmieci. To spotkanie było wspaniałą okazją, aby porozmawiać o sposobach ochrony naszej planety, a także na pokazanie innym, że małe gesty pojedynczych osób mają wielkie znaczenie dla całej społeczności. W trakcie akcji młodzież miała także możliwość poznać trochę lokalnej historii, którą w bardzo ciekawy sposób przedstawił im przedstawiciel Rady Dzielnicy, Pan Tomasz Kołomyjski. Na koniec wszyscy byli zmęczeni, ale zadowoleni z tego co zrobili dla swojego lokalnego środowiska.

 

Fot. 1 Początek akcji

 

Fot.2

Fot. 2 W trakcie porządków  

 

Fot.3

Fot. 3 Młodzież po zakończeniu sprzątania

Tekst – Karolina Wątor
Zdjęcia – Sławomir Wójs

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.