• Kontrast strony

W ramach programu „Życie jest przede mną” zrealizowano kolejne działanie profilaktyczne. Celem głównym było przekazanie uczestnikom sposobów na radzenie sobie z trudnymi emocjami, które wyzwalają stres i agresję.

Dzień 25 kwietnia uczestnicy z Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Lanckoronie spędzili na kręgielni w Wadowicach. Gra w kręgle pozwala pozbyć się negatywnych emocji towarzyszących uczestnikom oraz wyzwala pozytywną energię. Po zapoznaniu się z jej zasadami młodzi ludzie rozpoczęli rywalizację. W czasie przerwy pomiędzy turami młodzież wysłuchała prelekcji, która przybliżyła im sposoby walki ze złymi emocjami poprzez aktywne uprawianie różnych dyscyplin sportowych. Wyniki jakie uzyskali pokazały, że uczestnicy dobrze przyswoili sobie umiejętności celnego trafiania w kręgle. Zwycięzca, który osiągnął najlepszy wynik, został nagrodzony gromkimi brawami. W drodze powrotnej młodzież komentowała swoje osiągnięcia, a większość z nich twierdziła, że czas wolny spędzony na sportowo pozwoli im lepiej pokonać przeszkody, które staną na ich drodze.

 

Fot.2

Fot. 1, 2 Uczestnicy podczas wykonywania rzutów kulą kręglarską

 

Fot.3

Fot. 3 Uczestnicy podczas prelekcji

 

Tekst i zdjęcia – Krzysztof Syrek

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.