• Kontrast strony

Młodzież z Hufca Pracy w Gorlicach angażuje się coraz aktywniej w ochronę środowiska, czego świetnym przykładem jest udział w akcji #sadziMY.

Dnia 12 kwietnia młodzi ludzie wraz z wychowawcami udali się do Nadleśnictwa Łosie, które organizowało po raz szósty akcję #sadziMY, w której każdy z uczestników odebrał po 5 sztuk sadzonek drzew z gatunku buk. Inicjatywa nie tylko promuje aktywny styl życia, ale także buduje świadomość ekologiczną wśród młodych ludzi. Leśnicy z Lasów Państwowych przygotowali 1000000 sadzonek rodzimych gatunków drzew leśnych, które były dostępne we wszystkich nadleśnictwach w Polsce. Sadzenie drzew nie tylko poprawia jakość powietrza, ale także przyczynia się do ochrony różnorodności biologicznej oraz zapobiegania zmianom klimatycznym. Poprzez udział w akcjach ekologicznych młodzież uczestniczy w budowaniu lepszej przyszłości dla siebie i kolejnych pokoleń. 

 

Fot. 1 Uczestnicy w Nadleśnictwie Łosie

 

Fot.2

Fot. 2 Sadzenie drzew

 

Tekst – Edyta Piecuch
Zdjęcia – Grzegorz Tumidajewicz

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.