• Kontrast strony

W codziennym życiu nie możemy wyeliminować stresu. Możemy, a wręcz powinniśmy, nauczyć się przywracać zarówno ciało i umysł do zrelaksowanej formy. Jednym ze sposobów na radzenie sobie ze stresem i negatywnymi emocjami jest sport.

W dniu 17 kwietnia młodzież z wadowickiego Hufca Pracy wspólnie z wychowawcami wybrała się na kręgle i bilard, aby zdrowo rywalizować oraz zrelaksować się i odpocząć od codziennych obowiązków. Gry te są dyscyplinami, które wpływają pozytywnie na koordynację, równowagę oraz motorykę zawodników. Jest to sport, który ze względu na niski stopień skomplikowania, może być uprawiany przez wszystkich. Przepisy bowlingu są proste, a nauka toczenia kuli jest bardzo łatwa. Podczas rozgrywek nie zabrakło żartów i śmiechu. Młodzi ludzie uczestnicząc w rozgrywkach rozładowali negatywne napięcia, a aktywność fizyczna okazała się świetnym sposobem na odstresowanie się.

 

Fot.1 Młodzież na sali bilardowej

 

fot.2

 

fot.3

Fot. 2, 3 Podopieczni podczas rozgrywek

 

Tekst – Joanna Pławny
Zdjęcia – Ewelina Domasik

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.