• Kontrast strony

Telefony komórkowe stały się nieodłącznym elementem naszego codziennego życia. Jednak zbyt duża ilość czasu spędzanego z nimi w ręku może prowadzić do uzależnienia i negatywnie wpływać na nasze zdrowie.

W dniach od 11 do 15 marca w Ośrodku Szkolenia i Wychowania w Lanckoronie wychowawcy umożliwili uczestnikom udział w różnych formach rekreacji, aby ukazać im, że ważne jest zachowanie równowagi między korzystaniem z telefonów komórkowych, a aktywnością fizyczną i umysłową. Zorganizowano między innymi rozgrywki tenisa stołowego i bilardowe oraz wieczory z grami karcianymi i planszowymi. Natomiast największą atrakcją dla młodzieży był wyjazd na strzelnicę sportową. Uczestnicy przekonali się, że jest to ciekawa forma zajęć pozwalająca ćwiczyć opanowanie, koncentrację i precyzję. Strzelanie poprzedził instruktaż przeprowadzony przez opiekuna strzelnicy, który zapoznał uczestników z regulaminem i zasadami obowiązującymi podczas korzystania z broni pneumatycznej. Biorąc udział w różnych aktywnościach, młodzież uświadomiła sobie, że rekreacja odgrywa ważną rolę w życiu, umożliwia wypoczynek i pozwala na rozwijanie umiejętności. Przez cały tydzień młodzi ludzie cieszyli się satysfakcjonującym czasem wolnym bez telefonu komórkowego.

Fot. 1 Uczestnicy spędzają czas grając w planszówki

 

Fot. 2

Fot. 2 Młodzi ludzie podczas wizyty na strzelnicy

 

Fot. 3

Fot. 3 Uczestniczka w czasie rozgrywek bilardowych

Tekst i zdjęcia – Krzysztof Syrek, Kamila Łopata

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.