• Kontrast strony

Dnia 15 marca, na hali widowiskowo-sportowej w Łącku, rozegrane zostały Regionalne mistrzostwa OHP w halowej piłce nożnej chłopców regionu nowosądeckiego. Organizatorem zawodów była Małopolska WK OHP w Krakowie oraz 6-34 Hufiec Pracy w Starym Sączu. Turniej objęty został honorowym patronatem przez Pana Jana Dziedzinę, Wójta Gminy Łącko. Podczas wydarzenia obecny był również Pan Paweł Leśniak - Wojewódzki Komendant Ochotniczych Hufców Pracy w Krakowie.

Celem spotkania było wyłonienie reprezentantów regionu nowosądeckiego do wojewódzkich mistrzostw w Gorlicach. Oficjalnego otwarcia turnieju dokonał Pan Jan Dziedzina - Wójt Gminy Łącko, życząc sportowcom emocjonującej rywalizacji. Do turnieju przystąpiło 5 reprezentacji: 6-32 Hufiec Pracy w Limanowej, 6-1 Ośrodek Szkolenia i Wychowania w Nowym Sączu, CKiW w Szczawnicy-Jabłonce, 6-38 Hufiec Pracy w Gorlicach oraz 6-34 Hufiec Pracy w Starym Sączu. Zwycięzcą turnieju została reprezentacja gospodarzy z Hufca Pracy w Starym Sączu. Drugie miejsce wywalczyła drużyna z Nowego Sącza, natomiast trzecie miejsce zajęła jednostka z Gorlic. Tytuł najlepszego bramkarza przypadł w udziale Jakubowi Ślazykowi z Hufca Pracy w Limanowej, „królem strzelców” został Jakub Giądła z CKiW Szczawnica-Jabłonka, natomiast najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Mateusza Giemzika z drużyny gospodarzy. Wszyscy zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami i pucharami.

Jestem dumny, że tak licznie spotkaliśmy się, aby cieszyć się sportową rywalizacją. Gratuluję drużynom wspaniałych wyników. Zaprezentowaliście naprawdę wysoki poziom – powiedział Pan Paweł Leśniak - Wojewódzki Komendant Ochotniczych Hufców Pracy w Krakowie, na zakończenie zawodów.

Fot. 1 Zwycięska drużyna wraz Panem Pawłem Leśniakiem, Wojewódzkim Komendantem Ochotniczych Hufców Pracy w Krakowie oraz Panem Marianem Potońcem, Komendantem Hufca Pracy w Starym Sączu