• Kontrast strony

W dniu 25 marca Młodzieżowe Centrum Kariery w Jabłonce zorganizowało dla uczestników Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Szczawnicy wizytę studyjną w Restauracji „Przystań w Kabanosie” w Jabłonce.

Jest to miejsce, które swoją działalność dynamicznie rozwija na terenie Gminy Jabłonka i wprowadza coraz nowsze udoskonalenia pod względem technologicznym, dlatego też stało się atrakcyjnym obiektem, w którym można podjąć pracę w branży gastronomicznej. Lokal szczyci się regionalnym wystrojem, dlatego przyciąga wielu klientów spoza regionu. Podczas wizyty uczestnicy zapoznali się z BellaBotem „Kabanosikiem” - inteligentnym robotem dostawczym, który wspomaga pracę kelnerów, przyjmując zamówienia i rozwożąc gotowe dania do stolików. Wygląda on nie tylko jak kot, ale także miauczy, reaguje na drapanie za uchem, mówi, a nawet śpiewa „sto lat”, dlatego też stanowi wspaniałą atrakcję podczas imprez okolicznościowych organizowanych dla dzieci.

Podczas wizyty studyjnej, uczestnicy zapoznali się ze stanowiskami pracy w restauracji, a także mogli zobaczyć wszystkie pomieszczania, którymi na ten moment dysponuje. Menager restauracji, Pan Bartłomiej Lasek opowiedział na temat pracy w restauracji, organizacji imprez okolicznościowych, współpracy z innymi lokalami gastronomicznymi oraz o konieczności otwieraniu się na nowinki technologiczne i udoskonalenia. Uczestniczki miały także możliwość sprawdzenia swoich umiejętności na stanowisku baristy. Aktualnie firma poszukuje chętnych na stanowisko kelner.

Fot. 1 Uczestnicy wizyty studyjnej w towarzystwie menagera, Pana Bartłomieja Lasek oraz BellaBota „Kabanosika”

 

Fot. 2

Fot. 2 Uczestniczka podczas robienia kawy na stanowisku baristy

 

Fot. 3

Fot. 3 Uczestniczki zapoznają się ze stanowiskami pracy podczas zwiedzania restauracji

 

Tekst – Barbara Pilch
Zdjęcia – Karolina Stechura

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.