• Kontrast strony

Przedsiębiorczość to umiejętność rozpoznawania i wykorzystywania okazji, podejmowania decyzji, zarządzania zasobami oraz adoptowania się do zmian w otoczeniu biznesowym.

W dniu 4 kwietnia w gorlickim Hufcu Pracy odbyły się zajęcia w ramach działalności Ogólnopolskiej Kapituły Samorządności Młodzieży OHP „Przedsiębiorczość Młodzieży OHP”. Wychowawcy przeprowadzili zajęcia dotyczące oszczędzania, inwestowania, planowania i gospodarowania budżetem domowym. Uczestnicy wzięli udział w wykładzie, a następnie uczestniczyli w dyskusji na wyżej wymieniony temat. Na zakończenie młodzi ludzie wykonali plansze podsumowującą wszystkie zebrane wiadomości. Zajęcia miały na celu przyswojenie przez uczestników podstawowych pojęć ekonomicznych, takich jak: przychody, koszty, inwestycje, kredyty itp. Wykłady o przedsiębiorczości okazały się nie tylko edukacyjne, ale również inspirujące i motywujące. Dzięki nim uczniowie zaczęli rozważać możliwość założenia własnego biznesu w przyszłości.

 

Fot. 1 Uczestnicy podczas zajęć wychowawczych na temat podstaw przedsiębiorczości

 

Tekst – Justyna Sajchta
Zdjęcia – Grzegorz Tumidajewicz

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.