• Kontrast strony

W dniu 21 marca przypada początek astronomicznej wiosny. Z tej okazji młodzież z Hufca Pracy w Wadowicach udała się na wadowicki rynek, aby wziąć udział w akcji ekologicznej.

Słoneczny, piękny dzień zachęcał do spacerów i spędzenia czasu na wolnym powietrzu. Uczestnicy z jednostki wspólnie z wychowawcą wybrali się na wadowicki rynek, aby odebrać sadzonki miododajnych drzewek lipy. Niebawem zostaną one posadzone przez nich obok zakładu pracy, w którym młodzież kształci się do zawodu, aby cieszyły oko oraz dawały cień, kiedy urosną. Rozdawanie sadzonek młodych drzew jest ciekawą inicjatywą organizowaną corocznie przez miasto Wadowice. Podopieczni Hufca chętnie wzięli udział w wydarzeniu i wybrali się na spacer przy okazji tak zwanego „dnia wagarowicza”.

 

fot 2

Fot. 1, 2 Hufcowa młodzież z sadzonkami miododajnych drzewek

Tekst i zdjęcia – Joanna Pławny

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.