• Kontrast strony

Dnia 15 marca doradca zawodowy oraz pośrednik pracy z Młodzieżowego Centrum Kariery w Krynicy-Zdroju wzięli udział w dniach otwartych zorganizowanych przez Zespół Szkół w Łącku.

To wyjątkowe wydarzenie stanowiło doskonałą okazję do zapoznania się z bogatą ofertą edukacyjną oraz nowoczesnym podejściem do nauki, które kształtuje się w murach tej renomowanej placówki. Rozpoczęło się ono o godzinie 8 rano, gdy drzwi szkoły zostały otwarte dla wszystkich odwiedzających. Goście zostali serdecznie powitani przez zespół dyrektorski oraz nauczycieli, gotowych do udzielenia wszelkich informacji i odpowiedzi na pytania związane z ofertą edukacyjną oraz specyfiką nauki w szkole. Jednym z głównych punktów programu był pokaz przedstawiający możliwości praktycznego kształcenia, które jest kluczowym elementem nauki. Przyszli uczniowie mieli możliwość bezpośredniego kontaktu z nauczycielami i wychowankami. Chętnie dzielili się oni swoimi doświadczeniami. Młodzi ludzie mieli możliwość zapoznania się z ofertą Młodzieżowego Centrum Kariery, a niezdecydowani wyborem szkoły mogli skorzystać z indywidualnych konsultacji z doradcą zawodowym. Dla tych, którzy szukają możliwości dalszego kształcenia, zaoferował on także szereg kursów i szkoleń uzupełniających, które pozwalają na ciągły rozwój i dostosowanie się do zmieniających się potrzeb rynku pracy.

Podczas dni otwartych spotkałam nauczycieli i uczniów, którzy pokazali mi, że szkoła może być przyjaznym miejscem. Fajnie też, że można skorzystać z doradztwa zawodowego, żeby lepiej zrozumieć, co chciałabym robić w przyszłości. Teraz czuję, że jestem gotowa na kolejny krok w mojej edukacji i chciałabym być uczennicą tej szkoły – mówi Karolina.

Fot. 1 Uczestnicy dni otwartych podczas prezentacji oferty Młodzieżowego Centrum Kariery

Tekst i zdjęcie – Dominika Gaweł

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.