• Kontrast strony

Każdego roku w kwietniu obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia, który przypomina, że zdrowie jest podstawowym prawem człowieka.

Młodzież z Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Lanckoronie wzięła udział w obchodach Światowego Dnia Zdrowia. W dniu 9 kwietnia odbyły się warsztaty, które uświadomiły uczestnikom, jak ważne jest to, że każdy z nich ma dostęp do opieki medycznej oraz może samodzielnie dbać o własne zdrowie. Młodzi ludzie dowiedzieli się czym ono jest i jakie czynniki wpływają na jego stan. Po zapoznaniu się z materiałami edukacyjnymi wspólnie stworzyli zasady zdrowego stylu życia oraz gazetkę tematyczną. Podczas zajęć praktycznych przygotowali przekąski: kolorowe kanapki, sałatkę owocową oraz samodzielnie wyciskany sok warzywno-owocowy. Udział w obchodach Światowego Dnia Zdrowia przypomniał młodzieży, że każdy ma prawo do zdrowia, ale należy o nie odpowiednio dbać, aby go nie stracić.

 

Fot 1 Uczestnicy warsztatów

 

Fot. 2

Fot. 2 Uczestnicy podczas warsztatów praktycznych

 

Fot. 3

Fot. 3 Uczestnik z przygotowanymi sokami warzywno-owocowymi

 

Tekst i zdjęcia – Kamila Łopata

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.