• Kontrast strony

W dniu 28 marca uczestnicy Hufca Pracy w Skomielnej Białej wzięli udział w konkursie palm, pisanek i ozdób wielkanocnych.

Ogłoszony on został po raz kolejny dzięki inicjatywie Rady Młodzieży przez Hufiec oraz świetlicę środowiskową, która zaprosiła wszystkich uczestników biorących w nim udział na spotkanie w czwartkowe popołudnie. Za udział w konkursie każdy otrzymał słodką paczkę do koszyczka wielkanocnego. Zgłoszono 50 własnoręcznie wykonanych symboli wielkanocnych: palm, koszyczków, ozdobionych pisanek i stroików. Wszystkie pięknie wykonane, przez cały tydzień ozdabiały świetlicę. Spotkanie przed świętami przebiegało w miłej i serdecznej atmosferze, miało na celu nie tylko pielęgnowanie tradycji, ale i integrację środowiska lokalnego.

To miło, że z roku na rok przed Świętami Wielkanocnymi przychodzą do Hufca całe rodziny, aby wziąć udział w konkursie, ale również, aby złożyć sobie nawzajem życzenia, pielęgnując w ten sposób tradycje regionalne oraz kulturę Podhala – mówi Komendant jednostki, Pani Marta Augustyn.

Corocznie biorę udział w konkursie, przygotowując stroik wielkanocny – mówi Natalia, uczestniczka Hufca.

 

Fot. 1 Życzenia wielkanocne od Komendant Hufca

 

Fot.2

Fot. 2 Uczestnik z paczką świąteczną

 

Fot.3

Fot. 3 Pamiątkowe zdjęcie

 

Fot.4

Fot. 4 Prace przyniesione na konkurs

 

Tekst i zdjęcia – Marta Augustyn

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.