• Kontrast strony

Stało się już tradycją, że w Niedzielę Palmową uczestnicy Hufca Pracy w Niepołomicach biorą udział w kiermaszu wielkanocnym organizowanym przez Urząd Miasta i Gminy w Niepołomicach. W tym roku odbył się on dnia 24 marca na  Rynku w Niepołomicach.

Na stoisku jednostki, uczestnicy proponowali mieszkańcom Niepołomic tradycyjne wypieki wielkanocne, przygotowane przez siebie na praktycznej nauce zawodu oraz ozdoby świąteczne wykonane na zajęciach plastycznych. Świąteczny stragan, mimo kapryśnej pogody, cieszył się dużym zainteresowaniem. Młodzi ludzie ochoczo i z dużą dozą humoru zapraszali do zakupu ozdób i wypieków. Opowiadali również zainteresowanym o procesie pieczenia i doświadczeniu, które zdobywają podczas praktyk cukierniczych. Kiermasz upłynął w radosnej i miłej atmosferze. Był doskonałą okazją do promocji działalności Hufca w środowisku lokalnym, a dla młodzieży sprawdzianem umiejętności zawodowych oraz organizacyjnych.

Bardzo podobają mi się takie przedsięwzięcia, widząc jakie jest zainteresowanie naszymi produktami, czujemy się ważni i potrzebni – powiedziała Kamila, uczestniczka Hufca.

Fot. 1 Warsztaty plastyczne przed kiermaszem

 

Fot.3

 

Fot. 2

Fot. 2, 3 Młodzież przy straganie wielkanocnym

 

Tekst – Andrzej Grochot
Zdjęcia – Anna Rogowicz

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.