• Kontrast strony

W dniu 12 kwietnia Młodzieżowe Centrum Kariery w Jabłonce zorganizowało warsztaty dla uczestników Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Szczawnicy (filia Jabłonka) na temat metod organizacji pracy, szczególnie skupiając się na efektywnej nauce.

„Czy jest szansa na to, że kiedyś nauczymy się wszystkiego?”. Odpowiedź była prosta - „nie”, jednakże doradca zawodowy wskazał, że można nauczyć się wszystkiego co się chce i co sobie zaplanujemy. Zatem, aby dojść do wymarzonego celu, trzeba go opracować i skrupulatnie realizować. Uczestnicy debatowali nad tym jak pracować efektywnie, gdy natłok obowiązków sprawia, że stają się przeciążeni. Wtedy często pojawia się stres i dezorganizacja, która ma wpływ na wykonywane zadania, a także naukę. Doradca zawodowy zaznaczył, że przetwarzanie informacji, kategoryzowanie to bardzo ważna umiejętności przydatne nie tylko w nauce, ale również w przyszłej pracy zawodowej. Młodym ludziom zaproponowano ćwiczenia, mające na celu wskazanie, jak zarządzać czasem i kształtować nawyki ułatwiające pracę oraz naukę. Dzięki pracy zespołowej utworzono gazetki promujące nie tylko naukę, ale również osiąganie celów, w różnych dziedzinach życia.

 

Fot. 2

Fot.1, 2 Uczestnicy prezentujący swoją prace twórczą

 

Fot. 3

Fot. 3 Uczestnicy podczas tworzenia gazetki

 

Tekst – Barbara Pilch
Zdjęcia – Karolina Stechura

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.