• Kontrast strony

„Zasady savoir-vivre w życiu codziennym” – to temat warsztatów edukacyjnych, które odbyły się w Ośrodku Szkolenia i Wychowania w Lanckoronie. Jest on bardzo ważny w życiu codziennym, choć w obecnych czasach coraz mniej doceniany i dostrzegany. Nie zmienia to jednak faktu, że dobre maniery warto znać i praktykować. Dlaczego powinniśmy przestrzegać zasad etykiety, netykiety oraz dress codu? Odpowiedź na to oraz wiele innych pytań uczestnicy otrzymali podczas spotkania.

W dniu 20 marca odbyły się zajęcia w formie warsztatów dotyczące przestrzegania zasad savoir-vivre. Na początku spotkania uczestnicy zapoznali się z tematyką wydarzenia. Podczas krótkiej prezentacji poznali znaczenie słów dress code czy netykieta. Następnie zaznajomili się z zasadami savoir-vivre w różnych dziedzinach życia i rozmawiali na temat dobrych manier, konwenansów towarzyskich oraz przestrzegania kindersztuby. Były także rozważania na temat nieeleganckich gestów, zachowań i nawyków. Młodzi ludzie dowiedzieli się, czego dotyczy dress code i jak go przestrzegać. Poruszony został również temat netykiety, czyli internetowego kodeksu funkcjonowania w wirtualnej przestrzeni. Zwieńczeniem zajęć była gra planszowa „Dobre maniery”, w którą uczestnicy zagrali na zakończenie. Stanowiła ona nie tylko dobrą zabawę, ale też była źródłem wiedzy dotyczącej zasad savoir-vivre. Przestrzegając dobrych manier w życiu codziennym szanujemy siebie i swoich bliskich oraz okazujemy troskę. Dbajmy o pielęgnowanie zasad, które są dla nas tak ważne.

Fot. 1 Uczestnicy podczas gry planszowej

Tekst i zdjęcia – Dagmara Gasińska-Liszkiewicz

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.