• Kontrast strony

W dniu 12 kwietnia uczestnicy z Hufca Pracy w Limanowej wzięli udział w szóstej edycji akcji #sadziMY. Ma ona na celu sadzenie drzewek, które zostały przygotowane przez nadleśnictwa w całej Polsce. Na wielkie narodowe sadzenie przygotowano w tym roku milion sadzonek różnych drzew i krzewów.

Lasy i drzewa zapewniają tlen, oczyszczają powietrze, wpływają korzystnie na klimat. Są domem dla wielu gatunków roślin, grzybów i zwierząt. Dlatego uczestnicy limanowskiego Hufca Pracy postanowili przyłączyć się do tej akcji i udali się do pobliskiego nadleśnictwa, aby odebrać kilkanaście sadzonek jawora. Otrzymane drzewka zostaną posadzone przez młodzież w swoich domowych ogródkach, aby mogli później samodzielnie je pielęgnować i podziwiać, jak z roku na rok rosną. Głównym celem przedsięwzięcia było zaangażowanie młodzieży w pozytywne działania na rzecz klimatu, środowiska i przyrody.

Nie wiedziałem, że są organizowane takie akcje w Limanowej. Cieszę się, że mogłem wziąć w niej udział i przyczynić do zadrzewiania naszej okolicy – mówi Kacper, uczestnik I klasy.

 

Fot. 1 Uczestnicy z Paniami z Nadleśnictwa w Limanowej

 

Fot.2

 

Fot.3

 

Fot. 2, 3 Uczestnicy odbierający swoje drzewka

Tekst i zdjęcia – Karolina Młynarczyk

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.