• Kontrast strony

Dnia 24 kwietnia, w ramach realizacji Inicjatywy Ogólnopolskiej Kapituły Samorządności Młodzieży OHP pt. „Siła jest w nas - pobaw się ze mną i poczytaj mi”, uczestnicy Hufca Pracy w Proszowicach udali się do pobliskiej szkoły, aby poczytać dzieciom baśnie.

Inicjatywa miała na celu m.in. uwrażliwienie uczestników OHP na potrzeby młodszych. Dzieci były zachwycone odwiedzinami starszych kolegów i koleżanek. Również uczestnicy zgodnie stwierdzili, że taka akcja była potrzebna, ponieważ dała radość dzieciom, a młodzież mogła się zintegrować we wspólnych działaniach, aby wszystko mogło pójść zgodnie z ich planem. Młodzi ludzie dzięki inicjatywie mieli okazję wykazać się empatią. Zgodnie stwierdzili, że taka akcja była trafiona, a jej realizacja przyniosła wiele radości nie tylko dzieciom, ale również uczestnikom. Wszystkie działania przebiegły bez zakłóceń, a placówka oświatowa odpowiedziała na prośbę realizacji inicjatywy u siebie, z pozytywnym nastawieniem.

Fot. 1 Uczestnicy podczas czytania baśni

Tekst i zdjęcie – Dominik Gwóźdź

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.