• Kontrast strony

Zwierzęta to nasi „bracia mniejsi”, którymi należy się opiekować, jeżeli tego potrzebują. Na nas spoczywa obowiązek obrony ich przed zagrożeniami ze strony człowieka.

W ramach działalności Ogólnopolskiej Kapituły Samorządności Młodzieży OHP Siła jest w nas Pomoc - „Braciom Mniejszym” skierowana do małych zwierząt, w dniu 13 maja Hufiec Pracy w Gorlicach zorganizował akcję sprzątania lasu, aby lepiej żyło się leśnym zwierzętom. Wydarzenie rozpoczęto od krótkiej pogadanki na temat: jak dbać o zwierzęta leśne oraz korzyści płynące z życia w czystym i zadbanym otoczeniu. Uczestnicy otrzymali worki na śmieci, rękawice ochronne. Podzielili się na grupy, aby efektywniej pokryć teren lasu. Już po kilku minutach od startu wszyscy byli zaangażowani w zbieranie śmieci. Znaleziono różnorodne odpady, od plastikowych butelek, przez papierki po słodyczach. W miarę upływu czasu worki szybko się zapełniły. Po zakończeniu młodzi ludzie wracali do domów z poczuciem dobrze wykonanego zadania i satysfakcją z wzięcia udziału w tak ważnym wydarzeniu.

 

Fot.2

 

Fot.3

Fot. 1, 2, 3 Uczestnicy podczas zbierania śmieci w lesie

 

Tekst – Justyna Sajchta
Zdjęcia – Magdalena Kuzak

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.