• Kontrast strony

Chyba każdy z nas w życiu grał w gry planszowe. Według naukowców planszówkowe rozgrywki to nie tylko sposób na relaks i ciekawą rozrywkę, ale także zajęcie, które wspiera rozwój naszej wiedzy i wyobraźni. To prawdziwy sport intelektualny, angażujący kluczowe obszary naszego myślenia, takie jak: pamięć, planowanie, dedukcja, czy liczenie. A co najważniejsze, spotkanie przy grach planszowych to idealna, łącząca pokolenia okazja do spędzenia czasu z innymi ludźmi.

Uczestnicy wiechlickiego Ośrodka, także zaangażowali się w obchody tego święta. W świetlicy, która jest zaopatrzona w wiele gier „tradycyjnych”, spotkali się miłośnicy rozgrywek w realnym świecie. Młodzi ludzie w większości grali w warcaby, chińczyka i królową gier planszowych, czyli szachy.

Dodatkowo dzięki kilku ciekawostkom przygotowanym przez jedną z uczestniczek dowiedzieli się jak planszówki wpływają na zdrowie. Gry planszowe zwiększają aktywność mózgu, zabawa stymuluje obszary mózgu odpowiedzialne za tworzenie złożonych myśli i pomaga w ćwiczeniu podstawowych umiejętności poznawczych. Planszówki zmniejszają ryzyko zachorowania na chorobę Alzheimera, a dla osób starszych pomaga zachować czujność.Jedną z najbardziej niesamowitych zalet grania w gry planszowe jest to, że takie tradycyjne gry wyciągają ludzi ze świata cyfrowego. Gry planszowe angażują się w działania, które nie wymagają wpatrywania się w smartfona, tablet lub ekran komputera.

LUBU_18.10.2023_4.jpg

LUBU_18.10.2023_5.jpg

LUBU_18.10.2023_6.jpg

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.