• Kontrast strony

Młodzież Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Radzyniu Podlaskim kolejny raz odwiedziła psy w schronisku w Góździe koło Ryk. Wizyta wiąże się z zabieraniem zwierząt na spacery po polach i lasach, z dotykaniem ich i głaskaniem oraz wspólnymi zabawami i bieganiem. Korzyści ze spotkania odnoszą czworonogi, które uczą się chodzenia na smyczy, mają kontakt z ludźmi i doświadczają tego, że człowiek to dobry towarzysz. Zwiększa to ich szanse na adopcje. Ze spacerów korzystają też nasi uczniowie, bo spędzają czas aktywnie na świeżym powietrzu, mają poczucie robienia sensownych rzeczy, uczą się wrażliwości i pomocy innym.

tls2

Wyjazdy do schroniska są aktywnością zainicjowaną przez Radę Młodzieży i wysoko cenioną przez uczestników. Chętnych jest więcej niż miejsc, a pytania o kolejny wyjazd pojawią się już w drodze powrotnej ze schroniska.

tls3

 Joanna Niewęgłowska

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.