• Kontrast strony

Wychowankowie Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Radzyniu Podlaskim włączyli się w obchody Światowego Dnia Zespołu Downa corocznie obchodzonego 21 marca.

rzd2

Dzień ten ma na celu zwiększenie świadomości społecznej na temat zespołu Downa oraz promowanie praw osób z tą genetyczną dysfunkcją, podkreślenie pozytywnych aspektów życia osób z zespołem Downa, wyzwań, z jakimi mogą się spotkać osoby z zespołem Downa oraz ich rodziny, a także podkreślenie potrzeby wsparcia i zrozumienia ze strony społeczeństwa.

rzd3

Symboliką tego dnia na całym świecie jest nałożenie dwóch innych, kolorowych skarpetek. Jest to czas, aby celebrować różnorodność i uświadamiać społeczeństwo o wartości każdego człowieka, niezależnie od chromosomów, które nosi w swoich komórkach.

Weronika Lewczuk

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.