19 kwietnia dzięki uprzejmości właścicielki salonu „Fantazja” w Janowie Lubelskim Małgorzaty Bańki, uczestnicy OHP mogli spróbować swoich sił w zawodzie fryzjera. Po krótkim omówieniu zawodu fryzjera, pani Małgorzata zaproponowała uczniom skorzystanie ze specyfików używanych do codziennej pielęgnacji. Uczniowie mogli na własnej skórze poczuć jak to jest być fryzjerem. Młodzież mogła zapoznać się z działaniem sprzętów fryzjerskich typu sauna, czy urządzeniami do regeneracji i rekonstrukcji włosów. Następnie pod okiem właścicielki salonu, można było nauczyć się na jak poprawnie wykonać suszenie oraz modelowanie i stylizację włosów.

Kadra MCK Janów Lubelski

All-focus

Pracownicy Młodzieżowego Centrum Kariery w Radzyniu Podlaskim 19 kwietnia zorganizowali wizytę studyjną dla uczestników i absolwentów OHP w zawodzie fryzjer. Celem było podniesienie kompetencji zawodowych uczestników i absolwentów tego zawodu. W trakcie wizyty uczestnicy zapoznali się ze specyfiką pracy w salonie fryzjerskim pani Doroty Korduli. Młodzież miała okazję poznać prawdziwą ergonomię salonu fryzjerskiego, zaobserwować jak urządzić miejsce pracy, aby fryzjerowi pracowało się dobrze i aby każdy klient czuł się komfortowo. Pani Dorota opowiedziała o dezynfekcji narzędzi, codziennej pracy fryzjera, która jest ciężka, ale bardzo ciekawa i sprawia dużo satysfakcji, jeśli lubi się to, co się robi. Uczestnicy mieli również okazję zobaczyć jak pani Dorota zajmuje się klientem i dba o niego od momentu wejścia poprzez różne zabiegi, aż do zapłaty za usługę. Wizyta w salonie umocniła uczniów w przekonaniu, że ich decyzja co do wyboru kierunku kształcenia zawodowego był słuszny.

Anna Wiącek, Marta Kieler

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.