22 lutego pracownicy Młodzieżowego Centrum Kariery w Międzyrzecu Podlaskim przeprowadzili zajęcia grupowe dla podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Tematy poruszane podczas warsztatów dotyczyły oczekiwań pracodawców, przygotowania do rozmowy kwalifikacyjnej oraz zawodów, w których osoby niepełnosprawne chciałyby pracować.

mpso2

Podopieczni mieli za zadanie wczuć się w role rozbitków na bezludnej wyspie, a następnie przyporządkować sobie role rodzinne i zawodowe, które będą wypełniać na wyspie. Osoby o zróżnicowanym stopniu niepełnosprawności z pełnym zaangażowaniem wykonywały zadanie plastyczne, a następnie na forum grupy omawiały swoją pracę. Nie brakowało gier, rebusów i koła fortuny do odgadywania.

Katarzyna Weremczuk, Agnieszka Bieńkowska

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.