• Kontrast strony

W ramach Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich 26.04.2024 uczestnicy hufca udali się do Biblioteki Miejskiej Nowy Horyzont w Kraśniku. Jest to jedna z najnowocześniejszych bibliotek województwa lubelskiego, gdzie czytelnik może nie tylko wypożyczyć książki, ale również wygodnie usiąść, odpocząć od codziennych obowiązków, przeczytać literaturę piękną, spędzić czas ze znajomymi.

nhbhk1  nhbhk2

Pracownicy biblioteki oprowadzili młodzież po różnych działach i zaprezentowali im literaturę cieszącą się największym zainteresowaniem młodych ludzi. Następnie zaprosili ich do dyskusji na temat roli książek w życiu człowieka w dobie informacji cyfrowej. Wniosek wynikający z dyskusji był jednoznaczny: warto czytać książki, gdyż są źródłem wiedzy i wartości, rozwijają naszą wyobraźnię, pomagają zrozumieć świat, są skarbnicą dziedzictwa i różnorodności kulturowej.

nhbhk3  P1010219

Wyjście do biblioteki było inspirującym doświadczeniem i umożliwiło młodzieży poszerzenie horyzontów intelektualnych.

Aneta Koślak

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.