19 kwietna uczestnicy Hufca Pracy w Chełmie obejrzeli spektakl profilaktyczny „Dragi donikąd”. Na przedstawienie młodzież pojechała w ramach programu „Profilaktyka Kulturalna”. Spektakl wystawiono w Teatrze Kamienica w Warszawie. Przedstawienie składało się z siedmiu odsłon, w ciągu których obnażona została brutalna prawda na temat dopalaczy, tj. powód sięgania po dopalacze, reakcje psychiczne oraz fizyczne po zażyciu substancji niewiadomego składu, które nierzadko powodują również za śmierć młodych ludzi.

chtk2

Dzięki obejrzeniu spektaklu młodzież mogła w sposób przystępny i ciekawy nabyć rzetelną wiedzę na temat zagrożeń związanych z używaniem substancji niebezpiecznych dla zdrowia i rozwoju nastolatków. Oprócz wartości edukacyjnych była to okazja do zobaczenia prawdziwego teatru i gry aktorskiej na żywo.

chtk3

Po spektaklu udaliśmy się przed Pałac Kultury i Nauki, gdzie mieliśmy okazję spotkać wolontariuszy rozdających papierowe żonkile – symbol upamiętniający 80. rocznicę wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim i pamięć o walczących. Do domu wróciliśmy zadowoleni, z uśmiechem na twarzy i nowo zdobytą wiedzą.

Aneta Kozioł

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.