• Kontrast strony

Dnia 21 maja młodzież bydgoskiego hufca uczestniczyła w wyjściu do Ogrodu Zoologicznego w Myślęcinku, które zostało zrealizowane z okazji Dnia Prawa Zwierząt przypadającego na 22 maja.

Podczas wizyty w uczestnicy mogli zapoznać się z wieloma gatunkami zwierząt pochodzących z różnych zakątków świata. Młodzież wzięła udział w dyskusji o zasadności tworzenia ogrodów zoologicznych. Jednym z argumentów przemawiającym za tym, aby takie placówki mogły funkcjonować jest fakt ochrony wielu zagrożonych gatunków i możliwość prowadzenia działań popularyzujących wiedzę na ich temat. Przewodnik przedstawił konkretne statystyki, które świadczą o tym, że w zatrważającym tempie wymierają całe populacje różnych osobników.

Bydgoski Ogród Zoologiczny to skarbnica wiedzy przyrodniczej, a urokliwe miejsce, w którym jest usytuowany pozwala na spędzenie czasu wolnego na świeżym powietrzu w sposób atrakcyjny. Przedsięwzięcie miało pozytywny wpływ na integrację grupy.

Wizyta w myślęcinku_1
Wizyta w myślęcinku_1
Wizyta w Myślęcinku_2
Wizyta w Myślęcinku_2
Wizyta w Myślęcinku_3
Wizyta w Myślęcinku_3

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.