Do trzydniowej akcji lepienia pierogów w bydgoskiej Bazylice dołączyła Rada Młodzieży oraz uczestnicy Hufca Pracy w Bydgoszczy. Razem z przyjaciółmi z Ukrainy lepimy pierogi, wymieniamy się doświadczeniami i spędzamy miło czas.

- Dzięki tej akcji miałam możliwość nauczyć się lepienia tradycyjnych pierogów ”wareników” pod fachowym okiem ukraińskich gospodyń domowych – mówi Monika, uczestniczka Hufca Pracy w Bydgoszczy.

Wspólny posiłek spożyjemy w Niedzielę Miłosierdzia Bożego - tydzień po Wielkanocy, podczas wiosennej odsłony pikniku na rzecz #SOLIDARNIZUKRAINĄ.

Ostatni czas pokazuje, jak ważny jest drugi człowiek, zarówno ten, który potrzebuje pomocy, jak i ten który jest gotów pomóc.

- Przez nasze działania na rzecz  niesienia pomocy obywatelom Ukrainy stałem się bardziej wrażliwy na potrzeby drugiego człowieka. Utwierdziłem się w tym, że warto pomagać - dodaje Dariusz, uczestnik Rady Młodzieży Hufca Pracy w Bydgoszczy.

 

pierogi_2
pierogi_2
pierogi_4
pierogi_4

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.