• Kontrast strony

Doradca zawodowy Anna Mazurek wraz z pośrednikiem pracy Elżbietą Olejnik z Młodzieżowego Centrum Kariery w Grudziądzu rozpoczęły cykl zajęć grupowych i indywidualnych kierowanych do młodzieży, która w najbliższym czasie ukończy naukę w OHP.

Główny nacisk podczas zajęć doradca zawodowy kładzie na przygotowanie przyszłych absolwentów OHP do rozmowy kwalifikacyjnej, gdyż tu zauważalny jest duży brak wiedzy w jaki sposób odpowiadać na podstawowe pytania, które padają podczas rozmowy o pracę. Młodzież również zapozna się z rodzajami umów funkcjonujących na rynku pracy oraz innych możliwościach jakie istnieją po zakończeniu nauki w OHP.

Kolejnym etapem przygotowania przyszłego absolwenta będą konsultacje indywidualne, na których będą omawiane tematy w zależności od potrzeb uczestnika oraz zostanie przedstawiona oferta kursów  zawodowych organizowane przez OHP umożliwiających podniesienie kwalifikacji.

Cykl konsultacji będzie kończył się spotkaniem z pośrednikiem pracy, który przekaże już absolwentowi atrakcyjna ofertę pracy.

Celem zajęć jest przygotowanie przyszłego absolwenta OHP do bezproblemowego wejścia na rynek pracy.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.