• Kontrast strony

Ścieżka wsparcia rozwoju zawodowego uczestnika OHP to nie tylko pierwszy wybór kierunku kształcenia zawodowego, ale również przygotowanie do wejścia na rynek pracy po skończeniu pierwszego etapu nauki i pomoc w zdobyciu dodatkowych kwalifikacji i umiejętności. W najbliższym czasie bydgoskie Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży rozpoczyna kurs barbera skierowany do absolwentów i pełnoletnich uczestników OHP. Rekrutacja na kurs jest doskonałą okazją do rozmowy z absolwentami na temat ich obecnej sytuacji i refleksji dotyczących pobytu w hufcu.

Jedną z takich osób jest Weronika Bogusławska, która jako uczestniczka Hufca Pracy w Bydgoszczy ukończyła Szkołę Branżową I stopnia, w ramach której zdobyła doświadczenie i kwalifikacje do pracy w zawodzie fryzjer. Rozmowę z absolwentką przeprowadziły pracownice CEiPM Bydgoszcz Sylwia Tomaszewska – doradca zawodowy i Marta Nowik – pośrednik pracy.

Na pytanie o wspomnienia z czasu nauki w ramach OHP pani Weronika powiedziała:

W.B. Wspominam ten czas bardzo dobrze. Dużo nowych znajomości, zabawne sytuacje szkolne i przyjaźnie trwające do dzisiaj. Zawsze też w istotnych chwilach mogłam liczyć na pomoc kadry OHP. Dzięki OHP zdobyłam też zawód, w którym czuję się dobrze i chcę dalej w nim pracować.

CEiPM A jaka jest pani obecna sytuacja? Pracuje pani w tej chwili?

W.B. Tak, zostałam zatrudniona przez salon, w którym uczyłam się zawodu. To dla mnie bardzo dobre, bo znam to miejsce, mam już swoich klientów. To dla mnie też sygnał, że pracodawca jest ze mnie zadowolony, skoro zaproponował mi pracę po szkole.

CEiPM Teraz chce pani uczestniczyć w kursie organizowanym przez OHP. Dlaczego właśnie my?

W.B. Kurs jest bezpłatny, to bardzo istotne. Do tego znam osoby, które go organizują, one znają mnie, więc mogę liczyć na dalsze wsparcie. To bardzo dobrze, że OHP proponuje nam nie tylko miejsca praktyk, ale też dodatkowe szkolenia po zakończeniu nauki. Po skończeniu kursu barbera będę prawdopodobnie jedyną osobą z takimi umiejętnościami w moim mieście. Nie ukrywam, że w dalszej przyszłości planuję pracę na własny rachunek, jednak teraz chcę zdobyć konieczne doświadczenie i umiejętności.

CEiPM Co mogłaby pani powiedzieć uczniom, którzy zastanawiają się, czy z oferty OHP warto skorzystać?

W.B. Nie ma czego się bać. Różne opinie krążą wśród młodzieży, jednak prawda jest taka, że szkoła branżowa to zwykła szkoła, jak każda inna. A zapisując się do OHP, można skorzystać z wielu dodatkowych atrakcji, wycieczek, spotkań, czy takich kursów jak ten, w którym będę uczestniczyć.

CEiPM Dziękujemy bardzo za rozmowę. Z naszej strony zapewniamy, że pani i inni absolwenci są zawsze mile widziani w bydgoskim CEiPM. Zachęcamy do kontaktu z nami, odwiedzania naszych profili na portalach społecznościowych.

W.B. Dziękuję, na pewno skorzystam i będę polecać.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.