• Kontrast strony

Zakończyło się szkolenie zawodowe kelner – barista. Zostało zorganizowane przez Centrum Edukacji
i Pracy Młodzieży i Ośrodek Szkolenia Zawodowego we Włocławku dla dziesięciu uczestników
i absolwentów Ochotniczych Hufców Pracy z Włocławka.

Zajęcia odbywały się w OSZ przy ulicy Witosa we Włocławku. Trwały 21 godzin, podczas których młodzież w wieku 18-25 lat poznała podstawy pracy kelnera, także tajniki przygotowywania pysznej kawy w optymalnych proporcjach.

- Kurs „Kelner-barista” to połączenie zajęć praktycznych z teoretyczną nauką serwowania oraz przygotowywania napojów zimnych i ciepłych z naciskiem na kawę. Przekazuje kompleksową wiedzę i przygotowuje do pracy w kawiarni i restauracji. Kurs skierowany jest nie tylko do osób chcących pracować i podnieść swoje kwalifikacje w danym kierunku, ale również dla pasjonatów i amatorów chcących zrobić duże wrażenie na gościach, organizując choćby domowe uroczystości. Jest to szansa dla początkujących, aby otrzymać dawkę zaawansowanej wiedzy i umiejętności – opowiada Kamil, instruktor kursu.

Uczestnicy szkolenia w większości uczą się na kierunkach gastronomicznych lub je ukończyli w Hufcu Pracy i Branżowej Szkole I Stopnia we Włocławku, co po zdobyciu zaświadczenia o ukończonym kursie, podniesie ich kwalifikacje i sprawi, że staną się atrakcyjniejsi dla pracodawcy na lokalnym rynku pracy.

- Nauczyłam się technik trzymania tacy, żeby była stabilna, a ręka jak najmniej się przemęczała. Poznałam historię kawy, metody jej parzenia i proporcje, jakich trzeba użyć, żeby kawa była „w sam raz”. Cieszę się, że mogłam uczestniczyć w tym szkoleniu – relacjonuje Kamila, uczestniczka szkolenia.

Jednym z najbardziej poszukiwanych pracowników na lokalnym rynku pracy jest pracownik gastronomiczny, dlatego CEiPM decyduje się organizować szkolenia w kierunku gastronomicznym.
W maju tego roku odbyło się szkolenie z carvingu, czyli dekoracyjnego rzeźbienia w owocach i warzywach. Możliwe, że jeszcze  w tym roku uda się zorganizować kolejne szkolenie gastronomiczne. Zachęcamy do śledzenia naszych stron internetowych i mediów społecznościowych.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.