Czasami niewiele potrzeba, by okazać serce drugiemu człowiekowi. Bezinteresowna pomoc przynosi radość nie tylko osobom, którym się ją niesie, ale też osobom pomagającym. Wie już o tym młodzież z Hufca Pracy w Inowrocławiu, która systematycznie bierze udział w ogólnopolskiej inicjatywie pn. „Dzielmy się zdrowiem i życiem”.

Młodzież aktywnie i bez wahania włączyła się w ogólnopolską inicjatywę. W inowrocławskim Hufcu Pracy cały czas trwają zajęcia polegające na propagowaniu wiedzy z zakresu krwiodawstwa i dawstwa szpiku kostnego. Przedstawiciele Rady Młodzieży przekazują swoim rówieśnikom informacje promujące transplantację komórek, tkanek oraz krwi. Efektem prowadzonych zajęć jest oddanie krwi przez pełnoletnich uczestników naszego Hufca Pracy w terenowym oddziale Regionalnego Centrum Krwiodawstwa.

Dzięki prowadzonej ogólnopolskiej inicjatywie pn. „Dzielmy się zdrowiem i życiem” wśród uczestników i ich znajomych wzrosła świadomość o tym, jak ważna jest pomoc drugiemu człowiekowi. Zwłaszcza człowiekowi, który sam sobie pomóc nie może.  

 

krwiodawstwo_2
krwiodawstwo_2

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.