• Kontrast strony

W poniedziałek 4 kwietnia 2022 roku uczestnicy włocławskiego Hufca Pracy wraz z opiekunem odwiedzili Nadleśnictwo Włocławek. Przedsięwzięcie odbyło się w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi, który przypada na miesiąc kwiecień, a których celem jest propagowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie.

Zajęcia edukacyjne w terenie poprowadziła specjalista  ds. edukacji leśnej – Malwina Lewandowska. Spotkanie rozpoczęło się od pogadanki na temat ochrony środowiska. Następnie uczestnicy podzieleni na dwie grupy przystąpili do zadań, które polegały na rozwiązywaniu zagadek w terenie, znajdowaniu skarbów, a także rozpoznaniu gatunków drzew, rozwiązaniu krzyżówek i rebusów. W tej kategorii zwyciężyła grupa dziewczyn. Młodzież wzięła także udział w grze pn. „Leśna agrafka”, polegającej na wymyślaniu haseł przyrodniczych na daną literę alfabetu. W tej kategorii niepokonana była Wiktoria Bołotow. Kolejnym punktem wizyty w Nadleśnictwie było zwiedzanie Posterunku Straży Leśnej oraz Ośrodka Edukacji Ekologicznej.

Wizyta w Nadleśnictwie upłynęła w przyjemnej atmosferze i zakończyła się wspólnym ogniskiem. Przedsięwzięcie ukształtuje wśród młodzieży nawyk dbania o planetę nie tylko raz w roku, lecz przez cały czas, wyrobi poczucie odpowiedzialności za jakość środowiska oraz nauczy aktywnej postawy wobec ochrony przyrody.

 

room_2
room_2
room_3
room_3
room_4
room_4
room_5
room_5
room_6
room_6

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.