• Kontrast strony

Korzystanie z telefonu komórkowego jest nieodłącznym elementem naszego życia. Urządzenie to służy nam nie tylko do komunikacji, ale i do gier, oglądania filmów, robienia zdjęć, surfowanie po Internecie, zakupów itp. Niestety, nadmierne korzystanie z komórki nie jest wolne od negatywnych konsekwencji. Uzależnienie od telefonu jest zaliczane do grupy uzależnień behawioralnych.

Uczestnicy Hufca Pracy we Włocławku podjęli się wyzwania spędzenia dnia w szkole bez telefonu. Dobrowolnie oddali swoje smartfony wychowawcy i mogli na własnej skórze przekonać się jak funkcjonuje się bez telefonu, i czy rzeczywiście jest im aż tak bardzo potrzebny. Ta inicjatywa Rady Młodzieży miała na celu przypomnieć uczestnikom, że istnieje życie bez telefonu. Była to dobra okazja do zastanowienia się nad tym, czym jest dla mnie komórka, jakie „skarby” w sobie kryje, ale i jakim kosztem jest to tworzone.

Młodzieży trudno było się rozstać ze smartfonem, ale ostatecznie jak zrelacjonował Szymon- uczestnik hufca - „Nie było tak źle. Bez telefonu można żyć.”

Choć w ogólnym rozrachunku komórki przynoszą więcej pożytku niż szkody, a przy tym bez wątpienia ułatwiają codzienne życie, czasami warto świadomie zrezygnować choć na chwilę z dobrodziejstw XXI wieku. Być może warto czasem wyłączyć telefon i sprawdzić się, czy da się radę żyć bez smartfona.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.