• Kontrast strony

Co nowego we fryzjerstwie? Czy tylko kolor i uczesanie? A czego może spodziewać się mężczyzna? Barbering – co to takiego? Takie i inne pytania zadają sobie młodzi ludzie, którzy uczą się zawodu fryzjer, chcąc zwiększyć swoje szanse na zatrudnienie i utrzymanie pracy.

Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom Marta Nowik – pośrednik pracy i Sylwia Tomaszewska – doradca zawodowy bydgoskiego CEiPM 7 grudnia br. zorganizowały wycieczkę zawodoznawczą dla absolwentów OHP, posiadających kwalifikacje fryzjerskie. Miejscem pokazu był salon Akademii Barberingu, którego założycielką jest Natalia Lietz – dwukrotna mistrzyni świata w barberingu i wielokrotna medalistka międzynarodowych konkursów.

Uczestnicy wycieczki mieli okazję zobaczyć, jak wyglądają zabiegi pielęgnacyjne i stylizacyjne, wykonywane z zastosowaniem nowoczesnych technik, urządzeń i środków kosmetycznych. Prezentacja była tak zaplanowana, aby podkreślić, że nawet najdrobniejsze czynności muszą być wykonane z dużą starannością, a głównym celem jest pełne zadowolenie klienta.

Już wystrój salonu wyraźnie dał do zrozumienia, że jest to miejsce szczególne: wygodne stanowiska dla klientów, strefa relaksu, gdzie można komfortowo oczekiwać na swoją kolej, czy elegancko wyeksponowane trofea zdobyte przez właścicielkę Akademii.

Podczas pokazu podkreślono, że w tej branży konieczna jest stała gotowość do ciągłego rozwoju i podnoszenia poziomu swoich kompetencji zawodowych. Nawet Natalia Lietz, mimo mistrzowskich umiejętności stale się kształci, do czego zachęca również swoich pracowników.

- Ten poziom jest niesamowity. Widzę, że moje umiejętności są zaledwie podstawowe,
ale teraz mam też kierunek, w którym muszę się rozwijać. Przede mną dużo pracy, ale skoro chcę to robić, to czemu nie? – powiedziała jedna z uczestniczek pokazu.

Dziękujemy Pani Natalii Lietz za udostępnienie swojego salonu dla absolwentów OHP, dzięki czemu mieli oni niecodzienną okazję obserwować pracę barbera na światowym poziomie
i na tej podstawie budować swoje marzenia zawodowe.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.