• Kontrast strony
Wychowawcy z Wałbrzyskiego Hufca na szkoleniu z Assessment Center i Development Center w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

W dniu 16.05.2023 wychowawcy Hufca Pracy w Wałbrzychu uczestniczyli w szkoleniu z zakresu Assessment Center i Development Centre (AC/DC). Co to jest Assessment Center? To metoda, która pozwala pokazać realne kompetencje kandydata do pracy. Dzięki temu potencjalny pracodawca wie, że osoba, z którą podejmuje współpracę, jest prawdziwym specjalistą i sprawdzi się na swoim stanowisku. Polega ona na przeprowadzaniu testów i wykonywaniu zadań, które potwierdzają umiejętności. Wydarzenie odbyło się w Centrum Szkoleniowym INNOVATION PARK w ramach Europejskiego Roku Umiejętności. Uczestnicy oprócz wzięcia udziału w warsztatach mieli również okazję wypróbować systemy wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości VR/AR. Szkolenie miało wymiar przede wszystkim praktyczny, dotyczyło sposobów zachowania się podczas m.in. rozmowy kwalifikacyjnej i dalszego procesu rekrutacji. Wydarzenie odbyło się w ramach współpracy z klastrem edukacyjnym WSSE na mocy porozumienia pomiędzy Wałbrzyskim Hufcem Pracy a „Invest – Park” Sp. z o.o. Szkolenie spotkało się z pozytywnym odbiorem uczestników, wiedza była przekazywana w sposób przystępny dzięki wysokim kwalifikacjom prowadzącej i bardzo dobrze przygotowanym materiałom szkoleniowym.

Zdjęcie Wychowawcy podczas szkolenia
Tekst: Anna Studzienna, wychowawca 1-30 HP w Wałbrzychu
Zdjęcia: Beata Markowska, doradca zawodowy CEiPM OHP w Wałbrzychu

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.