Klub Aktywnych dzierżoniowskiego hufca zaprosił naszych młodych przyjaciół z zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Ostroszowicach na warsztaty dekorowania pierników. Zajęcia miały na celu kultywowanie polskich tradycji i przekazywanie naszej spuścizny młodszemu pokoleniu. Integracja uczniów ze szkoły podstawowej z naszymi uczestnikami jest najlepszym dowodem na to, że tradycje łączą ludzi i wiek nie ma znaczenia. Wszyscy bawili się znakomicie, a roześmiane buzie były najlepszym dowodem, na to że zajęcia się podobały. Uczniowie poznawali przy okazji tajniki zawodów jakich mogą się nauczyć w szkole branżowej. Podpatrywali kucharzy i cukierników. Była to lekcja zawodoznawcza, która w przyszłości może decydować o wyborze zawodu tych młodych ludzi, bo przecież tak wiele zależy od pierwszego wrażenia 😊.

Tekst/zdjęcia: Jadwiga Hajduk-Stalica Komendant Hufca Pracy w Dzierżoniowie Zdjęcia : Warsztaty zdobienia pierników i Spotkanie Andrzejkowe uczestników Klubu Aktywnych 1-7 Hufca Pracy w Dzierżoniowie z przyjaciółmi z ostroszowickiej szkoły podstawowej na warsztatach zdobienia pierników01122023 d1.101122023 d2.201122023 d3.301122023 d4.4

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.