• Kontrast strony

W MCK w Mysłakowicach, dobyły się warsztaty „ABC prowadzenia działalności gospodarczej”

Dzięki wsparciu Urzędu Skarbowego w Jeleniej Górze  w osobie Pani Urszuli Truchanowicz i pracowników  MCK, młodzież planowała zakładanie własnych biznesów. Pierwszego dnia uczestnicy OHP, przeanalizowali swoje mocne strony i umiejętności, dzięki którym mogli by rozpocząć własna działalność gospodarczą.  Podczas burzy mózgów wypłynęło wiele ciekawych pomysłów na własne biznesy. Oczywiście najważniejszy jest pomysł, ale potrzebne są również  pieniądze na rozpoczęcie działalności. Dla wielu osób jest to dość znaczna bariera, lecz i w takiej sytuacji nie pozostajemy bez pomocy  i możliwości. Własna firma bez dużych nakładów? Tak jest to możliwe. Szkoleniowcy wskazali atrakcyjne podatkowo sposoby rozpoczęcia własnej działalności bez potrzeby rejestracji w US i kilka rad które mogą nam pomóc na początku działalności. Wbrew pozorom sprzedawanie rzeczy, których już nie potrzebujemy, to bardzo dobry sposób na to, jak zgromadzić środki na część wydatków związanych z założeniem firmy. Korzystając np. z  aplikacji takich, jak Vinted. Dobrym rozwiązanie wypracowanym podczas warsztatów jest również podjęcie pracy stałej która będzie źródłem finansowania przedsięwzięć, ponieważ do 26 roku życia nie płacimy podatków będąc zatrudnionym na umowę o pracę. Podczas tworzenia biznesplanów, pojawiło się wiele pytań na które uczestnicy otrzymali odpowiedzi dzięki którym zagadnienia finansowe stały się bardziej przejrzyste i zrozumiałe. Na szczególna uwagę zasługiwały wiadomości o sposobach pozyskiwania funduszy ze środków krajowych i UE. Uczestnicy planowali kampanie promocyjne swoich produktów sprzedażowych i rozwój  firmy za pomocą social media i kanałów streamingowych. Poruszono kwestie sposobów opodatkowania, działanie strony CEIDG i wypełniania formularzy NIP, PIT, VAT, NIP-7, VAT –R.

Dzięki warsztatom całkowicie zmieniła się optyka patrzenia na kwestie samodzielnego działania w obszarze gospodarczym a wiara we własne możliwości w połączeniu ze zdobyta wiedzą jest gwarantem sukcesu.

Na zdjęciach: uczestnicy Ośrodka wraz z pracownikiem Urzędu Skarbowego i MCK OHP

Tekst: Lucjan Danielewicz –pośrednik pracy w MCK w Mysłakowicach.

 Zdjęcia: Katarzyna Szatanik – Wontorczyk- doradca zawodowy w MCK w Mysłakowicach

26112021-mm1
26112021-mm1
26112021-mm2
26112021-mm2

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.