Upadek Muru Berlińskiego

9 listopada 1989 roku miał miejsce upadek Muru Berlińskiego. Z tej okazji uczestnicy Hufca Pracy w Trzebnicy wraz z wychowawcą p. Agnieszką Hejke mieli możliwość obejrzenia przedstawienia pt.: „Mur, który podzielił świat”. Celem projektu było przybliżenie historii jednego z najpopularniejszych murów na świecie, który w świadomości społeczeństw był symbolem podziałów, a jego zburzenie stało się znakiem odrodzenia wiary w wolność. Inscenizacja zawierała film opowiadający o powstaniu i upadku Muru Berlińskiego oraz krótkie scenki odegrane przez uczniów PZS nr 2 w Trzebnicy. Miały one na celu wprowadzić widownię w nastrój oraz przedstawić tragedię, jaka spotkała mieszkańców Niemiec, szczególnie samego Berlina. Podział Berlina był nie tylko podziałem administracyjnym dzielącym miasto na dwie strefy wpływów. Największą tragedią był fakt, że mur dzielił rodziny i przyjaciół. Ludzie w desperacji, chcąc dostać się do swoich bliskich, narażali życie, aby znaleźć się po zachodniej stronie Berlina. Należy pamiętać, że nie zawsze im się to udawało. Była to niezapomniana lekcja historii.

Tekst i zdjęcia: Patrycja Papiernik uczestniczka HP w Trzebnicy

231122 t2 uczestnicy Hufca Pracy w Trzebnicy na przedstawieniu231122 t3 uczestnicy HP w Trzebnicy na przedstawieniu Upadek Muru Berlińskiego

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.