• Kontrast strony

W ramach akcji „Głośne czytanie” propagującej czytelnictwo uczestnicy dzierżoniowskiego Hufca Pracy dostali na zajęciach wychowawczych do rąk świetnie wydany pod względem edytorskim i pod względem treści, przygotowany przez Państwową Inspekcję Pracy komiks pt. „Moja pierwsza praca”. W czasie odczytywania komiksu z podziałem na role okazało się, że można zrobić ciekawą historię nawet na tak wydawałoby się mało medialny temat. Młodzież dowiedziała się przy tej okazji jak ważne jest czytanie dla rozwoju intelektualnego. Komiksy odgrywają w tym procesie wbrew pozorom szczególną rolę. Jest bowiem dowiedzione, że podczas czytania graficznych historii łączących tekst z rysunkami w szczególny sposób pracują obie półkule mózgu dokonując syntezy obrazu z tekstem. Szkoda że w Polsce komiksy wciąż traktowane są raczej z przymrużeniem oka jako tania rozrywka nie posiadająca większych wartości. Tymczasem jak dowodzą doświadczenia z Francji czy Belgii może być zupełnie odwrotnie.

Tekst i zdjęcia: Jacek Piwkowski wychowawca 1-7 HP Dzierżoniów. Na zdjęciach uczestnicy dzierżoniowskiego Hufca Pracy17042023 d117042023 d2

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.