W dniu 28.11.2023r w Ząbkowickim Centrum Kultury i turystyki odbył się jubileuszowy XXV Finał Konkursu Wiedzy o Policji "Razem Bezpieczniej". Organizatorami konkursu byli Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu, Dolnośląska Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy we Wrocławiu oraz Ośrodek Szkolenia i Wychowania OHP w Ząbkowicach Śląskich. Tegoroczna edycja konkursu różniła się od poprzednich z uwagi na okrągły jubileusz. W tym roku zmagania konkursowe podzielono na trzy kategorie: piosenka profilaktyczna, scenka profilaktyczna i pantomima. Komisja dokonała losowania podczas którego poszczególne jednostki otrzymały do realizacji konkretną kategorię konkursową. Hufiec Pracy 1-63 w Strzelinie reprezentowały w kategorii piosenka profilaktyczna Maja Kołodziejczyk, Martyna Prymak i Zuzanna Tomaś pod opieką komendant p. Katarzyny Wachowskiej oraz asp. Joanny Demskiej z Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie. Utwór skomponowany i napisany przez uczestniczki zdobył uznanie wśród jury konkursowego i otrzymał wyróżnienie. Miłym akcentem był również mini koncert Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Organizator zapewnił również w przerwach występy m.in. Bartosza Słonopasa czy zespołu One Desire Group. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu, gdyż wszystkie występu były na najwyższym poziomie, a organizatorom za miłą atmosferę.
Autor : Wachowska Katarzyna, komendant HP 1-63 w Strzelinie Zdjęcia: Wachowska Katarzyna, komendant HP 1-63 w Strzelinie
zdj.1 Pamiątkowe zdjęcie drużyny z HP 1-63 w Strzelinie. zdj.2 Pamiątkowe zdjęcie drużyny z HP 1-63 w Strzelinie. zdj. 3 Drużyna HP 1-63 w Strzelinie na scenie Ziębickiego Centrum Kultury i Turystyki. zdj. 4 Mini koncert Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. zdj. 5 Reprezentacja HP 1-63 w Strzelinie podczas występu.