• Kontrast strony
Czy warto POMAGAĆ – oczywiście, że TAK!

Tradycją Hufca Pracy w Legnicy stała się już pomoc poprzez małe gesty. Nasi uczestnicy chętnie dostarczają zakrętki,
a dzięki temu możemy regularnie wspierać małą Lenkę.


 

To bardzo ważne pokazywać młodym ludziom, że czasami wystarczy naprawdę niewielki nakład pracy – a pomoc jaką otrzymuje osoba potrzebująca jest wielka. Pomaganie stanowi podstawę naszego życia społecznego, bo dzięki temu, że pomagamy, możemy zbudować dobrze funkcjonujące społeczeństwo. Realizujemy pewne wspólne idee, mamy jakiś wpływ na naszą rzeczywistość. Zarówno psychologowie, jak i socjologowie są zgodni co do tego, że z pomaganiem wiążą się m.in zjawisko wymiany społecznej
czy reguła wzajemności. Działają one na zasadzie: pomagam, ale i nabieram pewności, że w momencie, kiedy sama potrzebowałabym pomocy, znaleźliby się ci, którzy mogliby mi pomóc. To z kolei pokazuje i rozbudza nadzieję, że nie jesteśmy sami i nawet w tych kryzysowych, trudnych sytuacjach możemy liczyć na innych. „Miarą twojego człowieczeństwa jest wielkość twojej troski o drugiego człowieka” (Ks. Mieczysław Maliński)

Tekst: Dagmara Florczyk-Choma – wychowawca, 1-1 HP Legnica
Zdjęcia: Weronika Mosbauer – wychowawca 1-1 HP Legnica
230727 leg1230727 leg3 wrzucanie zakrętek230727 leg4 zakrętki

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.