W dniu 29.11.2023 r odbyło się w siedzibie hufca spotkanie z młodzieżą oraz Klubem Absolwenta. Kadra hufca zaproponowała młodzieży udział we wspólnej zabawie andrzejkowej powiązanej z wróżbami. Jak na Andrzejki przystało spotkanie wiązało się także z różnymi zabawami. Tegoroczne Andrzejki zostały przygotowany dla Absolwentów HP Polkowice oraz uczestników HP Polkowice. Kadra wychowawcza krótko przedstawiła postać świętego Andrzeja oraz genezę andrzejkowych tradycji, po czym młodzież wspólnie bawiła się przy wróżeniu swojej przyszłości. Najbardziej młodzieży podobała się zabawa w lanie wosku. Tradycja lania wosku jest znana, popularna i raczej nie wymaga specjalnych wyjaśnień. Polega na przelaniu gorącego wosku przez dziurkę od klucza do zimnej wody. W zastygniętym wosku należało doszukiwać się odpowiedzi i symbolu, który należało rozszyfrować. W odpowiedniej interpretacji andrzejkowej figurze z wosku miał pomóc jej cień rzucony na ścianę przy pomocy lampy. Absolwenci dopatrzyli się samochodu, pieska, kotka i wyspy. Dodatkowo każdy losował karteczkę z wróżbą, przesłaniem na dany dzień lub w najbliższej przyszłości. Uzupełnieniem spotkania był słodki poczęstunek. W spotkaniu uczestniczył absolwent Paolo, który kontynuuje naukę, Oliwia, która wytrwale uczestniczy w kursie na prawo jazdy. Odwiedził nas także Patryk, który pracuje w branży motoryzacyjnej oraz Jakub, który jest już doświadczanym operatorem maszyn na linii produkcyjnej. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, a wspólnie spędzony czas na długo pozostanie w pamięci zarówno kadry, zaproszonych gości , jak i młodzieży.

Opracowanie: Barbara Mazur wychowawca Zdjęcia: Katarzyna Nowak komendant 1-23 HP Polkowice , Barbara Mazur wychowawca 1-23 HP Polkowice Opis: 1,2,3,4,5,6 Młodzież i kadra podczas zabawy Andrzejkowej.30112023 p130112023 p230112023 p330112023 p430112023 p530112023 p6

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.