Foodsharing to idea, która zyskuje coraz większą popularność. Polega na dzieleniu się jedzeniem z innymi, zamiast wyrzucaniem do kosza. Ta praktyka ma wiele korzyści dla środowiska, ale również wymiar społeczny i wychowawczy.


Grupa inicjatywna Rady Młodzieży działającej w 9-15 Hufcu Pracy w Tarnobrzegu zainicjowała i zorganizowała zbiórkę żywności. Akcja spotkała się z dużym odzewem naszej młodzieży. Wszystkie zebrane artykuły spożywcze zostały zaniesione i umieszczone w tzw. jadłodzielni.

W Tarnobrzegu funkcjonują dwie specjalnie przeznaczone lodówki foodsharingowe, dzięki którym można podzielić się posiłkiem i dostarczyć produkty żywnościowe dla osób najbardziej potrzebujących. Każdy drobny gest i chęć podzielenia się tym co mamy często w nadmiarze, jest „na wagę złota”.

 FOODSHARING PODZIEL SIĘ POSIŁKIEM INICJATYWA TARNOBRZESKIEJ RADY MŁODZIEŻY 6

 FOODSHARING PODZIEL SIĘ POSIŁKIEM INICJATYWA TARNOBRZESKIEJ RADY MŁODZIEŻY 3

Autor tekstu i zdjęcia – Małgorzata Byrska, st. wychowawca 9-15 HP w Tarnobrzegu

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.