• Kontrast strony
Pożegnanie młodzieży na zakończenie projektu Warmia

Minął dziesiąty dzień trwania projektu „Warmia” w ramach Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży. Uczestniczą w nim wychowankowie Dolnośląskiej Wojewódzkiej Komendy OHP z Hufców Pracy z Bielawy i Dzierżoniowa oraz ich rówieśnicy z Niemiec.

Przez ten czas polska i niemiecka młodzież miała bardzo intensywny program, w którym znalazły się szkolenia na temat zrównoważonego rozwoju oraz warsztaty z pomocy przedmedycznej. Uczestnicy projektu zwiedzili Olsztyn, Gdańsk oraz inne miasta i miasteczka, poznając ich historię i kulturę. Program obejmował również odwiedziny planetarium, liczne wycieczki nad jeziora i rzeki, plażowanie, gry sportowe oraz rejs statkiem po największym jeziorze Polski, Śniardwy. Odbył się także koncert muzyki organowej. Nie zabrakło również ognisk, grillowania, dyskotek oraz wspólnego śpiewania polskich i niemieckich piosenek.

Dziesiąty dzień projektu pozostanie niezapomniany dzięki wycieczce kajakowej po rzece Łynie. Była to prawdziwa frajda, mimo że na początku nie było łatwo – pogoda była kapryśna, raz świeciło słońce, raz padał deszcz. Młodzież dotarła do końca trasy kajakowej mokra, ale szczęśliwa.

Na zakończenie dnia nastąpiło pożegnanie z nowymi przyjaciółmi. Padły słowa podziękowania dla projektu „Warmia” i Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży za cudowny program. W trakcie projektu nawiązały się nowe znajomości i przyjaźnie, które będą się rozwijać w przyszłości. Wymiana kontaktów, ciepłe rozmowy na pożegnanie, przytulenia i nawet łzy – to wszystko zostanie już tylko na zdjęciach, w sercach i pamięci uczestników, służąc rozwojowi polsko-niemieckiej współpracy.

Tekst oraz zdjęcia: Sviatlana Adashkevich – spec. ds. programów DWK OHP

Spływ kajakowy uczestników projektu Warmia

Uczestnicy projektu Warmia po zakończonym spływie kajakowym

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.