• Kontrast strony

Otwarcie na inne kultury, poznanie nowych smaków i zupełnie innych tradycji, a to wszystko dzięki projektowi Changing 4 the climate [2019-3-ES02-KA105-014111 (Erasmus+)], w ramach którego młodzież wyjechała do słonecznej Barcelony.

Przez wiele miesięcy pandemia sparaliżowała jakiekolwiek wymiany młodzieży. Świat zamknął się na liczne podróże, a poszczególne kraje bały się realnego, pandemicznego zagrożenia. Jednak powoli wszyscy wracamy do szeroko pojętej normalności i dlatego też młodzież z Torunia może przeżyć swoją hiszpańską przygodę.

A sprawa jest słuszna! Nie tylko mają szansę poznać młodych ludzi z innych krajów, ale też wspólnie opracowują metody i sposoby na to, by wszystkim nam żyło się lepiej – w nastawionym na ekologię świecie.

Przez te ostatnie kilka dni młodzież nie może narzekać na nudę! Codzienne energizery, czyli gry i zabawy integrujące, zbliżają wszystkich uczestników do siebie, sprawiają, że stają się oni bardziej śmiali i otwarci. W ciągu dnia tym bardziej nie mogą narzekać na brak zajęcia. Liczne warsztaty i zajęcia urozmaicają ich pobyt w Barcelonie. Młodzież z Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Toruniu przeprowadziła nawet warsztaty na temat naturalnych kosmetyków, które ostatnimi czasy cieszą się dużym powodzeniem.

- To zadanie nie było aż tak trudne do zrobienia – mówi jedna z uczestniczek projektu. – Sama od dawna stawiam na eko-kosmetyki, więc mogłam podzielić się tymi produktami z koleżankami i kolegami z innych krajów.

Oprócz rozwiązań z zakresu kosmetologii, młodzież stara się codziennie znaleźć alternatywne opcje, które podążają za myślą idei zero waste. Dzięki takim burzom mózgów i pracy zespołowej mają szanse pomóc naszej planecie i nam, ludziom, by naprawdę żyło się lepiej.

Po intensywnym dniu pełnym narad i poszukiwania rozwiązań czekają na uczestników projektu wieczorki kulturalne, na których m.in. uczą się tańców narodowych czy kosztują tradycyjnych przysmaków.

Liczymy na to, że nasza młodzież powróci pełna energii i nowych pomysłów – ze słońcem na twarzy i w sercu.

changing_1
changing_1
changing_2
changing_2
changing_3
changing_3
changing_5
changing_5
changing_6
changing_6
changing_7
changing_7
changing_8
changing_8
changing_9
changing_9

Sporządziła: Marta Zielińska, specjalista WK, p.o. doradca EURES

Autor zdjęć: Izabela Kwiatkowska, wychowawca 2-2 OSiW w Toruniu 

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.