Wizyta na Cyprze

Komendant Główny OHP Marek Surmacz wziął udział w spotkaniu partnerów projektu pn. „Potter rating”, które odbyło się na przełomie września i października w Larnace na Cyprze. Projekt jest realizowany przez Podlaską Wojewódzką Komendę OHP w Białymstoku w ramach programu Erasmus+ – Partnerstwa strategiczne w dziedzinie kształcenia i szkolenia zawodowego.

Gospodarzem spotkania była organizacja cypryjska pod przewodnictwem Efthymiosa Syneou oraz Photosa Demetriou. Komendantowi Głównemu towarzyszyli Wojewódzki Komendant Podlaskiej WK OHP Adam Krzysztof Romatowski, jego zastępca Piotr Modzelewski oraz koordynator projektu Julita Nos.

W projekcie „Potter rating” (w dosłownym tłumaczeniu: Ocena garncarza) biorą udział organizacje z pięciu krajów europejskich: Cypru, Turcji, Czech, Słowacji i Polski. Ich przedstawiciele mają za zadanie wypracować odpowiednie narzędzia służące do oceny umiejętności praktycznych i teoretycznych osób zajmujących się ceramiką. Uczestnicy spotkania przeanalizowali program przedsięwzięcia przygotowany przez koordynatora projektu ze Słowacji. Zajęli się tematyką ceramiki modelarskiej oraz omówili szereg kwestii merytorycznych dotyczących postępów w realizacji projektu. Został także ustalony plan pracy na najbliższy okres oraz podział obowiązków pomiędzy partnerami. Zaplanowano również terminy następnych spotkań, na których będą omawiane realizowane działania projektowe. Oprócz pracy nad projektem w programie spotkania znalazł się również czas na zwiedzanie Larnaki i jej okolic, a także udział w warsztatach ceramicznych, na zakończenie których zostały wręczone certyfikaty uczestnictwa w projekcie. Ponadto goście mieli okazję na poznanie bogatych i oryginalnych smaków cypryjskiej kuchni. Kolejne spotkanie w ramach projektu „Potter rating” odbędzie się w maju przyszłego roku w Turcji.