Dzień Dziecka w ogrodach Kancelarii Premiera

3 czerwca delegacje jednostek OHP pomagały przy organizacji stoiska Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej na pikniku z okazji Dnia Dziecka, który odbył się w Warszawie w ogrodach Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Wszystkie działania jednostek koordynowała Komenda Główna OHP. Tym razem piknikowi przyświecało hasło „Kto Ty jesteś? Polak mały!”.

Już po raz szósty ogrody Kancelarii Premiera zostały otwarte dla dzieci i ich opiekunów. To właśnie dla nich kadra Lubelskiej, Kujawsko-Pomorskiej, Mazowieckiej i Wielkopolskiej, a także Centra Kształcenia i Wychowania w Pleszewie (na zdjęciu u dołu razem z Podsekretarzem Stanu w MRPiPS Bartoszem Marczukiem, z lewej) i Dobieszkowie przygotowała mnóstwo atrakcji – od licznych dekoracji po stoiska, przy których dzieci mogły się pobawić. Dodatkowo ciasteczka dla gości pikniku upieczono w Europejskim Centrum Kształcenia i Wychowania w Roskoszy.

Przedstawiciele Kujawsko-Pomorskiej Komendy przygotowali biało-czerwone łańcuchy, pompony, kule, kwiaty z krepiny. Największą popularnością cieszyło się malowanie toreb i koszulek według szablonów, wyrób przypinek promujących wartości rodzinne oraz strefa malucha. Wielkopolską Komendę reprezentowali: Wojewódzki Komendant OHP Adam Pękarski i pracownicy Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Chraplewie. Przygotowane przez nich stoisko z wyrobami wyplatanymi z wikliny mieniło się barwami biało-czerwonymi, nawiązując do polskich barw narodowych, promując ginący zawód plecionkarza. Dzieci odwiedzające Wielkopolan mogły przy wsparciu instruktor Katarzyny Wachowiak wypleść koszyczek, osłonkę na doniczkę bądź kwiatek. Zajęcia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem – dzieci wyplatając samodzielnie swoje prace wykorzystywały kreatywność ćwicząc sprawność rąk i wyobraźnię. Pozostałe atrakcje to warsztaty plastyczne, malowanie buziek, strefa malucha, usługi fryzjerskie, malowanie ciastek, lepienie i zdobienie gliny.

Stoisko OHP odwiedzili Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki oraz Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Bartosz Marczuk, który przekazał jednostkom OHP podziękowania za pomoc we współorganizowaniu tego przedsięwzięcia od Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbiety Rafalskiej.