Kreatywne ferie na Śląsku

W ramach „Zimy z OHP” doradczyni zawodowa z Młodzieżowego Centrum Kariery w Będzinie (Śląska WK) przeprowadziła cykl warsztatów dla dzieci, które podczas ferii przebywają w czeladzkim Dziale Wsparcia Rodziny i Asysty Rodzinnej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Pierwszego dnia najwięcej radości sprawiło dzieciom wykonanie masek karnawałowych, które ozdobiły cekinami i brokatem oraz za pomocą kredek i pisaków. Takie maski będące doskonałym uzupełnieniem stroju na bal karnawałowy to świetny pomysł na kreatywne zajęcia plastyczne. Kolejnego dnia podczas warsztatów kulinarnych atrakcją było pieczenie gofrów. Dzieci poznały tajniki przygotowania puszystego ciasta, zapoznały się ze złotą zasadą pieczenia gofrów i eksperymentowały ze smakami, aby potem z apetytem gofry spałaszować.

Podczas ostatniego dnia warsztatów zaproszenie do udziału w zajęciach przyjęło Mobilne Centrum Informacji Zawodowej w Dąbrowie Górniczej. Doradczynie zawodowe przygotowały program zakładający wykorzystanie narzędzi multimedialnych, jak programy komputerowe, testy oraz gry edukacyjne w celu ćwiczeń z rozumienia czytanego tekstu, liczenia, koncentracji uwagi, koordynacji wzrokowo-słuchowej czy spostrzegawczości.

Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w rozmowie i z zainteresowaniem wzięły udział w zajęciach. Warsztaty to idealne połączenie nauki z doskonałą zabawą. Na zakończenie doradczyni zawodowa podziękowała pociechom za udział w spotkaniu i wręczyła słodycze.