W hospicjum

Uczestnicy Hufca Pracy w Dąbrowie Tarnowskiej (Małopolska WK) odwiedzili podopiecznych miejscowego Hospicjum Św. Brata Alberta i wraz z nimi uczestniczyli we mszy świętej. To kolejne już przedsięwzięcie w ramach wojewódzkiego programu „Im więcej kto opuszczony, z tym większą miłością służyć mu trzeba”, realizowanego z okazji Roku św. Brata Alberta.

Młodzież spotkała się z dyrektor hospicjum, która przedstawiła uczestnikom historię powstania tego miejsca. Placówka działająca już prawie dwadzieścia lat jest wspierana przez około trzydziestu wolontariuszy, którzy niosą ulgę w cierpieniu i starają się niwelować poczucie osamotnienia przebywającym w nim pensjonariuszom. Nieprzypadkowo patronem tego miejsca został św. Brat Albert, który wyjątkowo rozumiał potrzebę niesienia bezinteresownej miłości i pomocy człowiekowi choremu, słabemu, biednemu.

Uczestnicy spotkali się również z podopiecznymi hospicjum, towarzysząc im w nabożeństwie w miejscowej kaplicy. Pobyt w tym niezwykłym miejscu był dla nich ogromnym przeżyciem. Lepiej teraz rozumieją przesłanie Brata Alberta oraz ideę wolontariatu.